[smartslider3 slider=4]

COMO – MAGIC LIGHT FESTIVAL

PONAD DWA MILIONY ODWIEDZAJĄCYCH!

Miasto Como zawsze było pełne rozrywki dla turystów latem, wiosną i jesienią, ale pomimo infrastruktury dla turystów i przyjaznej i zaangażowanej społeczności lokalnej zima była sezonem, w którym odczuwalny był znaczny spadek liczby turystów.

Jak można było przyciągnąć turystów w miesiącach zimowych?
Według niektórych raportów w okresie świątecznym zarejestrowano 2.300.000 odwiedzających!

Co z tego ma Como?

Zakładając, że 1 turysta wyda w Como 15 € (na wyżywienie, noclegi, transport, prezenty czy pamiątki itp.) otrzymamy zawrotną kwotę ok. 35 milionów euro!

Proietta od dziewięciu lat realizuje wszystkie projekcje o tematyce bożonarodzeniowej dla Como w ramach „Città dei balocchi”- Magic Light Festival.

Miasto zostało przemienione światlem przy pomocy wzorów świątecznych i bożonarodzeniowych, które ożywiają barwną dynamikę, podkreślając najważniejsze zabytki.

Z biegiem lat wydarzenie rozrosło się, tworząc nieustanne innowacje, takie jak „Talking Broletto”, pałac z projekcjami wideo mappingu, który opowiada jego historię: wielu mieszkańców Como i turystów uzbrojonych w telefony komórkowe udostępnia zdjęcia, które jako virale promują magię Świąt Bożego Narodzenia w Como.

Rok po roku Como w miesiącach zimowych odnotowuje wzrost ruchu turystycznego i większe wydatki turystów, co wpływa na wzrost gospodarczy i “wyprzedane” miejsca noclegowe niemal w całym mieście.

Zimowe tygodnie pozbawione turystów stały się najbardziej żywe w ciągu roku, a autobusy i zorganizowane wycieczki są czasami nawet zawracne ze względu na wypełnione ludźmi ulice podczas wieczorów z pokazami.

Jak przygotowujemy wydarzenie na taką skalę?

Z pewnością konieczne jest rozpoczęcie prac z odpowiednim wyprzedzeniem, podczas wiosennych miesięcy projektowane są nowe scenografie i mappingi wideo, które przyciągają turystów najmocniej.

Czego używamy, aby atmosfera była tak atrakcyjna?

70 Proietta Impressive do projekcji dynamicznych lub stałych obrazów na fasadach
70 wzorów gobo a efektami dynamicznymi realizowanymi w Proietcie
5 zewnętrznych projektorów wideo z klimatyzowanymi obudowami Proietta
3 serwery multimedialne
160 projektorów Proietta Archiled, które odpowiadają za zmianę kolorów
2 km kabli trójfazowych
3 km kabli jednofazowych